Home » Презентації »    “Чорнобиль – наша печаль і скорбота»

“Чорнобиль – наша печаль і скорбота»

До Дня Чорнобильської трагедії в Малосмілянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів були організовані такі заходи: “”Чорнобиль – наша печаль і скорбота» “:  інформаційна година,”Гіркий присмак полину”: книжкова виставка «Чорнобиль – попередження , набат. Його уроків людства не забуде», перегляд документальних фільмів: «Чорнобиль – хроніка важких тижнів», «Світ без майбутнього», виховна година « 26 квітня – День скорботи» (1-4 кл.), репортаж із Чорнобиля (5-8 кл.),  усний журнал «Дзвони Чорнобиля» (9 кл.). Всі учні школи були активними учасниками проведених заходів, які проводився з метою осмислити та усвідомити масштаби трагічних подій, розбудити почуття відповідальності перед наступним поколінням, виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього життя людства, розвивати почуття гордості за свій народ, прищеплювати любов до рідного краю.

31 рік минув від того дня, з якого розпочалося нове літочислення для України і всього людства. 26 квітня 1986 року, тихої весняної ночі, на четвертому енергоблоці ЧАЕС прогримів вибух, який сколихнув увесь світ.

Дівчатам та хлопцям, які тільки-но починають жити і від рішень яких залежить майбутнє планети,  було розказано про нашу загальну біду. Щоб не повторити помилок, треба знати й пам’ятати про Чорнобиль.

26 квітня 1986 року – одна з тих дат в історії України і всього світу, яку називають «чорною». У цей день небо над квітучим і спокійним Поліссям покрилося зловісною хмарою радіаційного диму. Сталася одна із найстрашніших за своїми наслідками техногенно-екологічна катастрофа, яка відізвалася численними проблемами у багатьох країнах світу. Тому і називають вибух на Чорнобильській атомній станції катастрофою планетарного масштабу.

Говорячи про ту страшну трагедію, не можна не згадати людей, які прийняли на себе основний удар у перші години й дні аварії. Обличчя смерті, обпалююча, спопеляюча радіація не зупинила цих героїв. Ліквідуючи наслідки вибуху, засипаючи палаючий реактор сумішшю свинцю й бетону, вогнеборці без жалю віддавали свої життя, рятуючи наші.  Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Під час проведення заходів були використані спогади про героїв Чорнобиля, огляд документальної хроніки, вірші, уривки із літературних та музичних творів.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи свої здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.