Home » Мультимедіа » День ЦЗ у школі

День ЦЗ у школі

Згідно зі статтею 3 Конституції України життя та здоров’я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею.

У світі постійно виникають різного роду небезпеки, які пов’язані з природними катаклізмами, аваріями і катастрофами. Кінець ХХ століття та початок ХХІ принесли рекордну кількість небезпек природного, техногенного та соціально-політичного характеру. Їх виникнення, як правило загрожує життю людей, завдає великих матеріальних збитків.

11 травня  2017 року в школі було проведено День цивільного захисту в рамках Тижня безпеки життєдіяльності.

День цивільного захисту в школі проведено:

– з метою організації навчання запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру і реагування, у разі їх виникнення,
– з метою захисту учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі, зменшення матеріальних витрат,
– з метою практичного відпрацювання учнями теоретичних знань та навичок, які отримані ними під час вивчення теорії з основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту,
– з метою досягнення злагодженості у роботі керівного, командно-начальницького та особового складу позаштатних формувань навчального закладу в цілому як об’єкта цивільного захисту. при виконанні заходів щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
День ЦЗ у школі розпочався з загальношкільної лінійки, під час якою заступник директора з навчально-виховної роботи Танцюра А.В.   ознайомила учнів школи з планом дій на весь день, далі було проведені класними керівниками 1-9 класів години спілкування:

1 клас – Ознайомлення з елементарними діями в надзвичайній ситуації.

2 клас – Надзвичайні ситуації: яка небезпека чекає на нас.

3 клас – Вогонь-друг, вогонь-ворог.

4 клас – Стихійні лиха.

5 клас – Надзвичайні ситуації природного характеру

7 –б клас – Дії в надзвичайних ситуаціях.

8 клас – Вогонь-друг, вогонь-ворог.

9 клас – Наслідки впливу на людину НС та перша допомога.

Протягом дня у школі працювала тематична виставка з цивільного захисту, організована вчителем з основ здоров’я Приймак А.А..

Організовано конкурс колажів на тему «Небезпека очима дітей».

Першокласники переглядали тематичні мультфільми «Смішарики. Абетка безпеки»

Учні школи були активними учасниками вікторини «Знання правил безпеки вбереже від небезпеки», яка була проведена після перегляду циклу відеофільмів  на тему «Надзвичайні ситуації» та «Дії населення у надзвичайних ситуаціях»

Вчителем основ здоров’я Приймак А.А., було проведено практичні заняття: «Надання першої медичної допомоги» та «Використання найпростіших засобів захисту органів дихання та шкіри».

Під час учбової евакуації учні та працівники школи продемонструвала злагодженість дій та високу мобільність колективу школи у разі надзвичайної ситуації.

День цивільного захисту у школі завершився лінійкою, на якій підвели підсумки Дня і підкреслили, що підготовка з ЦЗ в школі на задовільному рівні, працівники і учні школи усвідомлюють важливість завдань ЦЗ.