Home » Мультимедіа » Міжнародний день Рідної мови

Міжнародний день Рідної мови

Мова – духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА. Мова — найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.

21 лютого вся країна відзначає Міжнародний день  рідної мови. Цього дня, в Малосмілянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, було проведено єдиний тематичний урок рідної мови за темами:

• «Буду я навчатися мови золотої» – для учнів 1-4 класів;
  • «Мови нашої слова, наче музика жива» – для учнів 5-7 класів;
  • «Мова – життя духовного основа» – для учнів 8-9 класів.

Після другого уроку було організовано та проведено, учителем української мови та літератури, Коваленко Л.Л., лінійку під час якої серед школярів проводилися :

• гра «Я скажу одне лиш слово, що для мене рідна мова»;
  • конкурс знавців прислів’їв та приказок про рідну мову;
  • декламування поезій про рідну мову.

Під час уроку української мови,  учнями 5- 9 класів був написаний «диктант єдності» – «Україна − наша земля, наша Батьківщина».

Класним керівником 6 класу, Приймак А.А.,  проведено годину спілкування «Дзвенить струмочком рідна мова» та педагогом організатором Шарлай Н.А.,  для учнів 5-6 класів,  бліц-турнір «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть».

Бібліотекарем школи Бак О.В., організовано та проведено виставку книг «Рідна мова» . Цікавою була бесіда у книжкової полиці «Мова  – найцінніший скарб народу» та презентація книги «Казки великої родини» для учнів 2-4 класів.

Багато пізнавальної інформації почули учні молодших класів з експрес – повідомлення «Мово моя колискова, ти у серці моєму живеш».

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Завуч школи Танцюра А.В.