Home » Шкільне життя » На святого Андрія – у дівчат велика надія

На святого Андрія – у дівчат велика надія

Щороку 13 грудня відзначаємо свято Андрія – свято Святого апостола Андрія Первозванного, на його честь і про славу. Від так, свято припадає у часі на період веселих зимових вечорниць, які ще в недавнюю минувшину   дуже полюбляла українська молодь.

Цього дня в Малосмілянській школі I-II ступенів  були проведені « Андріївські вечорниці». Діти й гості зібралися в дружньому тісному колі, щоб більше дізнатися про народні українські звичаї та обряди, щоб віддати їм шану. На святі було весело: дівчатка ворожили, ліпили вареники, хлопці забавляли їх піснями та жартами.

Найбільше діткам сподобалось  гра « Калита».  Всі ми знаємо, що калита – це круглий корж з маком та медом. Його підвішують на стрічці до стелі. Кожна дитина, яка під’їздила до калити на коцюбі, мов на коні, намагалася її вкусити. Інші старалися його в той час розсмішити. Ті, хто розсміялися, отримували від  писаря чорну мітку.

Калита, калита, солодка така,

Хто вкусить калиту,

Тому всю зиму світити сонце буде,

Тому буде добро в домі.

В кінці свята дівчата – господині частували всіх присутніх варениками, пирогами  та узваром припрошуючи:

Милі гості просим сісти,

варенички будем їсти.

Вас чекають у макітрі,

вареники дуже ситні.

Білолиці, круглолиці,

Із добірної пшениці.

Їжте, їжте просим щиро,

Вареники наші.

На святі вечорниць також були присутні сільський голова та депутат Малосмілянської сільської ради Пономаренко Іван Михайлович  та Зозуля Олексій Миколайович. Вони  задоволені тим, що в нашій маленькій школі – родині не забувають про старі обряди та звичаї  українського народу. Гості подякували діткам   за виступ та  пригостили їх солодощами.

Андріївські вечорниці – це культурний набуток нашого народу, міцно пов’язаний з духовністю та невичерпною народною мудрістю.

Наше слово щире, щире без прикрас,

Спасибі, Андрію, за свято для нас.

Обряди і звичаї хай оживають,

І душу народу завжди звеселяють

Хай Варвари, Сави, Миколая,

Знаходять, шукаючи пари.

Хай завжди і всюди в народу-творця,

Праця і свято ідуть без кінця.

Ми показали, як колись жило

без будинків культури українське село.

Питай, цікався, пізнавай,

Яким же був колись твій край.

Бохочері дна Україна,

А би росла достойна зміна.

Підготував вчитель

Малосмілянської загальноосвітньої