Home » Фотоальбоми » Педагогічні читання до 80-річчя з дня народження О.А.Захаренка

Педагогічні читання до 80-річчя з дня народження О.А.Захаренка

З метою вшанування світлої пам’яті Великого вчителя та до 80-річчя з дня народження О.Захаренка,  в Малосмілянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, пройшли педагогічні читання на тему «Олександр Захаренко: житти за законами добра і краси». Учасниками заходу були педагогічні працівники школи.

Засідання пройшло у формі «круглого столу», під час якого обговорювалися два важливі питання: Перше: «Педагогічна спадщина Олександра Захаренка в навчально-виховному процесі сучасної школи».

Під час обговорення першого питання, були заслухані виступи вчителів школи:

• Зеленська Л.Б. «Життя, що віддане дітям. Мрійник із Сахнівки»;
  • Коваленко Л.Л., Приймак А.А., Пруденко Д.О. «Школа О.А.Захаренка та інноваційні методи розвитку особистості дитини»;
  • Сидоренко І.Ф. «Школа майбутнього»;
  • Шарлай Н.А. «О.А.Захаренко Енциклопедія шкільного роду»;
  • Танцюра А.В. «Творча спадщина О.А.Захаренка в контексті  гуманної педагогіки»

;

• Олексієнко К.М. «Використання ідей О.А.Захаренка у діяльності сільських загальноосвітніх закладах».

Вчитуючись в Концепцію сучасної української школи, розуміємо, якими актуальними і інноваційними були навчально-виховні методи  Олександра Захаренка.

Друге:  « Роль учителя і  школи у вихованні школярів за педагогічною спадщиною О.А.Захаренка. Цікавими думками , з приводу цього питання, поділилися педагогічні працівники навчального закладу:

• Формування педагогічної культури сучасного вчителя крізь призму ідей О.А.Захаренка;
  • Гуманістичні особливості педагогіки О.А.Захаренка;
  • Проблема морально-етичних відносин «учитель-учень» у педагогічній спадщині О.А.Захаренка.

Завершились педагогічні читання переглядом відеофільму «Педагогічна симфонія Олександра Захаренка»

Без сумніву, спадщина О.А.Захаренка та реалізація його педагогічних ідей не втратили  значимості та актуальності  у сучасному суспільно-політичному житті.

Заступник директора з НВР  Малосмілянської ЗОШ

Танцюра А.В.