Home » Фотоальбоми » «Українська державна мова – символ єднання престижу українського народу»

«Українська державна мова – символ єднання престижу українського народу»

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства”

9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, українська спільнота відзначала Свято української писемності та мови. З цієї нагоди в Малосмілянській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено ряд заходів під гаслом «Мова – коштовний скарб народу»: інформаційні хвилинки, години спілкування «Мова і писемність у цікавих фактах», перегляд відеофільму «День писемності та мови».

10 листопада, вчителем української мови та літератури, Коваленко Л.Л., було проведено святкову лінійку «Українська державна мова – символ єднання престижу українського народу», під час якої учням були представлений документальні фільми, які ілюстрували складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення, звучали вірші українських письменників, міні сценки, які звертали увагу школярів на спілкування між молоддю, а також милозвучні українські пісні.

Учні 3-9 класів взяли участь у  І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Проведені заходи ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню  любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.